| lSarcastiquel a întrebat:

Anul acesta am inteles ca mediile pentru admitere in liceu, vor scadea. E adevarat? Si daca da, cam cat vor scadea?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile vor rămâne cam aceleaşiwinking

Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Toate cele bune.

13 răspunsuri:
| valeeExpress a răspuns:

Da, cred ca vor scadea. In jur de 25-50 sutimi, cred.

| gingergirl1 a răspuns:

Da,vor scadea, cu sigurantawinking
Sper sa scada macar cu un punct laughing
Pentru ca au fost si subiecte mai grele fata de anul trecut si totusi, e 75%-25%!
Ps. esti din Bucuresti? la ce liceu vrei sa intri?big grin

| lSarcastiquel explică (pentru gingergirl1):

Sunt din Craiova si optez pentru liceul Henri Coanda sau Nicolae Titulescu happy Dar tu?

| gingergirl1 a răspuns (pentru lSarcastiquel):

Eu sunt din Bucuresti si vreau sa intru la Benjamin Franklin laughing Daca nu, mai am si alte optiuni happy

| lSarcastiquel explică (pentru gingergirl1):

Succes atunci. Iti tin pumnii sa intrii unde iti doresti happy.

| YourB0SS a răspuns (pentru lSarcastiquel):

Si eu sunt din Craiova si vreau la Elena Cuza, am media de 9.20-30 cam asa tu ce profil vrei?

| lSarcastiquel explică (pentru YourB0SS):

Filologie/Stiinte sociale/Stiinte ale naturii, tu?

| YourB0SS a răspuns (pentru lSarcastiquel):

Sunt foarte nehotarat, dar cred ca pot rezista la toate cu brio. Ce note ai luat la EN?

| DumiY a răspuns:

Buna!
Da,vor scadea si din cauza notelor de la evaluare nationala dar si din cauza ca s-a schimbat calculul de admitere la liceu. Acum este 25% mediile 5-8 si 75 % media de la evaluarea nationala.

Pa, pa!

| Robieski a răspuns:

Pai sigur vor scadea deoarece sunt note mai mici la evaluari fata de anul trecut... nu se stie cu cat vor scadea sigur...

| CryShiAtat a răspuns:

Sunt de acord cu Robieski; iar referitor la cealaltă întrebare în funcţie de,, calibrul" liceului respectiv.

| costin12 a răspuns:

DA, mediile vor scadea.
- la liceele de top cam cu 10-15 sutimi
- la celelalte licee cam cu 30-50 sutimi
Eu zic sa te orientezi in functie de mediile din 2012, la care sa mai adaugi maxim 5-10 sutimi.
Bafta

| quallyta a răspuns:

Heii cred ca vor scadeawinking Din cate mi s-a spus si mie. eu vreau sa optez tot pentru titulescu sau pedagogic. dar oarecum imi e fica de medie. ca poate e cam mica. Uite cauta'ma pe fb Crissu Bcf sunt din Craiova si sunt din Buzesti astept sa imi dai mesaj ca vreau sa vorbim mai multe :3 :**