| anonim_4396 a întrebat:

Anul acesta se mai dau teze unice sau dam examen?

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Eu am aflat ca se vor da niste teste de tip international (PISA) cam asa se numeau la mai multe materii. Si plus media din clasele 5-8. Tu cred ca vei da un examen, mi se pare mai corect asa si pentru tine. Nu cred ca ti-ar place ca un smecher de la o scoala de cartier sa iti ia locul la liceul dorit... Poate vei da niste teze unice. Chiar daca nu vei da, tu erai obligata sa dai tezele pentru ca sa iti faca media la romana, mate si isto/geografie in clasa a 8-a...
Oricum eu iti urez mult succes! Si sa stii ca nu e chiar asa de greu examenul asta!

O seara buna!

Daniel.

22 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Din cate stiu eu o sa se dea tezele unice, dar nu stiu sigur straight faceVedem noiwinking

| ariana10 a răspuns:

Momentan reforma se schimba de pe o zi pe alta asa ca ...cine stie...

| ing. a răspuns:

Am auzit la stiri, ca se vor da tezele unicewinkinghappykiss.
Multa bafta!happy

| ---droid-kid--- a răspuns:

Eu sper sa se dea tezele unicecrying

| Casiana a răspuns:

Eu am auzit ca se vor continuea tezele unice, dar am auzit vorbindu-se si de un test la sfarsitul clase a 8 a... Oricum ar fi daca inveti, trebuie sa promovezi cu note mari...Succes!

| fcsb a răspuns:

Eu am auzit ca dam nu stiu ce test pisa din toate materiile la sfarshitu lu a 8-a si eu acum trec pe a 8-a. ar fi mai bine cu teze

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SA dam examen ar fi cea mai buna solutie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am auzit ca se vor da teze unice... mi-ar placea... o sa vedem.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu veau sa dam teze unice. E mai mult mai usor si ai si mai multe sanse sa intri la ce liceu vrei asa cu examenul...ciuciu.Si ne-a mai si fatait pe noi astia de a7a cu tezele.barem sa le dam pana la capat.nu? Eu vreau teze. Poate decide Andronescu sa fiom ultimii care dam teze daca tot vrea sa schimbe cu examen.Sa speram ca mai dam teze.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca tezehappytongue fii ferikitatongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai ceti care ati lasat mesaje nu va ganditi un pic la un mai bine de ce sa intri tot prostu la un liceu si sati ia locul pe care tuh l-ai meritat pai normal ca uni vreti teze unice sa copiati si sa intrati dar eu zic ca mai bine examen fiecare pe con propriu ca numai asa intri la un liceu fara pile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am auzit la fel k danielbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dam teze dar nu unice dam din tot ce stim noi dintra7a si in afara de asta un examen la mate pe 12 mai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din kate am inteles eu cica se da un test national sao poate sa fie si chiar international dau eu sper sa se continue cu tezele unice asta mi se pare normalwinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Teze

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi cred ca se dau tezele unice, ca daca nu se dau e vaisamar de noi:-((. Ministeru asta e de tot rasul. Romania e la pamant cu invatamantu sa stii... nu mai exista profesori destepti nu mai exista elev cu minte. Totul e pe apa sambetei... deci domnule Boc sunteti destul de jenant. Deci tezele se vor da ca daca nu... veti strica multor copii viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se stie, cel mai precis este examenul mie imi convine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am auzit ca nu mai dam examen si dam doar teza unica
sh sper asa sa fie
mult sucess`:* n` tot ce` facii

| cristina_4037 a răspuns:

Am auzit k in continuare se dau teze unice. bafta :*

| 4Fun a răspuns:

Din cate am auzit, se mai dau, happy, mult noroc!

| Roxu a răspuns:

Am inteles ca o sa se reia faza cu testul de capacitatestraight face, dar mai eoh go on vedem noibig grin.

| sergiulik94 a răspuns:

Sigur ca Ministeru Educatiei si Cercetarii pregateste ceva greu pentru copii din gimnaziu, dar precum spune toata lumea orice s-ar intampla de invat tot trebuie fiindca nu se stie daca noua lege din invatamant va fi pusa in aplicare.Va doresc succes si bafta sa luati numai note peste 7.