| DaTRoll a întrebat:

Anul asta merg la facultate si vreau sa depun pentru bursa socială. Tatal meu e decedat, am două surori, dar sunt căsătorite. As putea sa primesc si eu bursa sociala ținând cont ca mama are un salariu pana 1200-1300 iar eu am.o pensie de moștenitor de 1200?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa te interesezi la secretariatul facultatii.
Pragurile si sumele pentru burse sociale se tot schimba, iei iti vor putea spune daca te incadrezi, ce acte- si de unde trebuie sa duci pentru a obtine aceea bursa, precum si ce conditii trebuie sa indeplinesti (frecventa, note etc.) pentru a mentine bursa.
Daca inveti bine, ai sanse sa obtii si bursa de merit!
Succes! happy