| pepsyl3m0nnz a întrebat:

Doresc sa primesc bursa socială de la facultate.
Întrebarea mea este: Daca părinții mei sunt divortati. Iar unul dintre ei lucrează pe un salariu minim pe economie, celălat imi trimite in fiecare luna 100€, sora lucrează pe un salariu minim pe economie si face si master pe bursa de merit. Iar bunica are o pensie de 400 lei.
As putea sa primesc bursa socială de la facultate?
Specific ca locuiesc cu Bunica, mama si sora in aceeași casa, nu stiu daca se pun si veniturile lor.
Mulțumesc, astept un răspuns.

2 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Ca sa primesti bursa trebui ca venituril familiei insumate sa nu depaseasca o anumita suma pe cap de membru, mi se pare ca e de 1400 lei, daca te incadrezi o sa primesti bursa.

| cyupaku a răspuns:

Ideea este sa faci cererea si sa o depui deoarece rectoratul va analiza situatia ta, iar dupa cum prezinti lucrurile se pare ca esti indreptatit sa ti se acorde acea bursa de care vorbesti, succes!