| Mete0ra a întrebat:

Anul asta se incheie mediile cu notele de pe primul semestru?
(Si daca esti corigent ramai repetent? Ca na cu carantina asta)

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt mulți ca tine. Ca să evite un dezastru național. și raportarea lui publică, cei ce conduc învățământul vor căuta, vor găsi și vor aplica soluții pentru această situație, așa în cât să ajute și pe cei corigenți să treacă anul.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este obligatoriu sa sustii corijenta, fiindca nu ti se incheie mediiile si poti ramane repetent.
Carantina nu are nimic de aface cu corijenta, aia este doar problema ta personala, ca nu ai invatat.

Carantina chiar a fost de mare ajutor, fiindca ai stat inchis in casa si nu ai avut ce face, decat sa inveti, deci poti lua nota foarte mare la acel obiect, ca sa-ti corectezi corijenta.

| Mete0ra explică (pentru Violleta2022):

Adica ma voi duce in toamna sau ceva de gen-ul? cum te-ai duce normal sa o dai?

| ancaval a răspuns:

Nici vorbă. Tu trebuie să îți dai corigența, obligatoriu. E un drept pe care nu ți-l poate lua.

| Mete0ra explică (pentru ancaval):

Se da cand incepe scoala nu? daca e sa nu trec?

| ancaval a răspuns (pentru Mete0ra):

Eu nu cred că sunt profesorii chiar așa...
Eu zic că o să fie bine pentru toată lumea, până la urmă.

| Mete0ra explică (pentru ancaval):

Mda sunt la 2 materi si din asta zic ca la una din ele trec.

| ancaval a răspuns (pentru Mete0ra):

O să treci la ambele, DOAR dacă încerci să te implici. Să vadă profesorii că vrei să treci. Doar dorința ta o să te ajute mai mult decât cunoștiințele tale. Citește un pic, stresează-te și o să ai rezultate bune.

| Mete0ra explică (pentru ancaval):

Pai intru la orele zoom chiar daca sunt bata paleta si nu prea stiu nimic (aici ma refeream la mate) (la romana mai stiu ce mai stiu)
mi-am mai facut ceva teme online cred ca o sa fie bine totul.

| ancaval a răspuns (pentru Mete0ra):

Asta-i viața.....de multe se lovește omul. Trebuie să te descurci!

| Mete0ra explică (pentru ancaval):

Adevarat.