| seby19 a întrebat:

Stiu ca daca la final de an scolar esti corigent la 3 obiecte repeti anul.
Dar ce se intampla daca ramai la 3 sau mai multe obiecte IN PRIMUL semestru? Banuiesc ca nu esti declarat repetent avand in vedere ca ai sanse sa scoti medii bune pe al doilea.

1 răspuns:
| MikeAlexis a răspuns:

Daca ramai pe primul semestru la 4 meterii corigent repeti anul.(repetent), dar daca ramai doar la 3 materii corigent, atunci trebuie sa scoti pe al 2-lea semestru o medie de minim 6 (depinde de caz cu ce medie ai ramas corigent).