| IoanaSanziana a întrebat:

Are cineva o idee cum imi pot imbunatatii argumentarile la romana?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă faci argumentarea genului liric,începe cu definiția, ipostaza genului liric ( depinde de poezie), continuă cu mărcile eului liric, comentariu pe strofe, apoi încheierea. Nu uita să dai exemple.

4 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Simplu. Iti iei un dictionar de sinonime si incepi sa memorezi cuvintele de acolo. Daca doresti, il poti lua dupa tine la ora. Sau, urmaresti tot felul de emisiuni inteligente, critice.

| TheWhiteTiger a răspuns:

Gandeste inainte sa le spui. Scrie-ti dinainte pe o foaie si repeta-le pana ce le inveti. Asta se exerseaza in timp si dupa un timp o sa te obisnuiesti sa le zici pe moment

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheWhiteTiger):

Vorbești serios? Spre exemplu, asule, FIECARE POET este unic, are ideile sale, e clar că și creația va fi originală. Fiecare poezie are sentimentele sale.

| alexaaaX a răspuns:

Mai iei citate in ghilimele din text asta mereu merge la mine