| iuryy a întrebat:

La evaluarea nationala la limba romana, la literatura, trebuie sa invatam si argumentarile la roman si balada sau nu se dau? FUNDA!:*

Răspuns Câştigător
| LauraFlorentina12 a răspuns:

Nu, nu se dau. Nici acestea nici genul dramatic. Succes!

5 răspunsuri:
| deuceD a răspuns:

La subiectul doi parca trebuie sa demonstrezi ca un text este stintific sau fictional. Invata totusi definitiile tuturor genurilor literare pentru ca o sa ai nevoie.
Am dat acum 2 ani si nu mai stiu prea bine. Scuze si bafta!:*

| deeadeea111 a răspuns:

In ultimi ani nu s-au dat
dar cine stie ce va veni

| Alinamia a răspuns:

Ar trebui sa le inveti pentru ca nu se stie sigur ce se da asa ca e mai bine sa stii cate ceva din fiecare ca acolo atat trebuie sa stii putina teorie ca dupa mai dezvolti tu cu povetirea cu o parere de a ta la sf si faci cat ti se cere! succes si spor la invatat

| Lauraaai a răspuns:

Nu, nu se dau deoarece m-am interesat eu cam ce se dau deci sa nu le inveti...o sa ne dea cu sinonime si sa spunem f.s. e unor verbe. Cam atat mai mult nu mai spun ce se dau. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| AngeloSs a răspuns:

Astea nu se dau in clasa a 8-a...am invatat despre ele doar asa ca sa pregatim terenul pentru liceu.Deci stai fara griji si invata lucrurile esentiale! Funda?