| Kennyy a întrebat:

Are voie directoarea sa ne oblige sa ne tundem?

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Da.civilizat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, exista un regulament interior care probabil stipuleaza o prezenta decenta pentru baieti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, conform regulamentului intern al scolii respective, da. Banuiesc ca si-a asigurat spatele scriind chestia asta in regulament, asa cum a facut direactoare de la liceul unde studiez eu. In fine, la noi scrie ca baietii nu trebuie sa aiba parul lung sau ceva de genul, dar nu zice ce inseamna "lung".
Conform Constitutiei nu are voie, deoarece face discriminari sexiste, pentru ca fetele nu sunt obligate sa se tunda, iar asta contravine democratiei cu care ne falim de 25 de ani, dar care se pare ca lipseste cu desavarsire.