| Losnams a întrebat:

Are vreo importanta o mustrare scrisă din liceu, atât timp cât nu se scade media la purtare? Gen pentru facultate sau ceva?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca mustarea scrisa se prescrimba in nota mica la purtare, nota de la purtare din liceu, te va afecta doar la selectia unei Academii de Politie, Militara, Navala sau la un serviciu unde se cere disciplina si buna purtare, cu comportamnet impecabil.
In rest, atata vreme cat ai situatia generala inchisa si BAC-ul luat cu nota mare, poti intra la orice alta facultate.

| sierra1 a răspuns:

Domnu', deja faci spam cu tema asta! ai vreo 10 intervenții identice

| JicaContra a răspuns:

Vag
daca ajungi sa fii seful politiei, colonel (sau mai mare) in armata, etc.
adica o functie cu multa raspundere si multa putere, te verifica pana in varful unghiilor

tin minte ca la scoala am intrebat aceeasi chestie la profa de romana, si am primit raspunsul: pe vremea lui Ceasca mi s-a intamplat, au venit de la politia militara si au vrut sa stie de ce a avut un elev de al meu o mustrare scrisa, si le-am spus ca nu mai tin minte, dupa atatia ani, dupa care m-am intalnit cu elevul respectiv, l-am intrebat si mi-a spus ca (pe vremea lu' Ceasca, deh) avea parul lung si nu vroia sa se tunda, iar din cauza asta nu a mai ajuns colonel in armata sad

| Clarity a răspuns:

Cu siguranța nu.
Eu am avut media scăzută la purtate și nu a contat deloc.
Toată lumea face greșeli, dacă ai învăț ceva din asta sau poți sa explici pe scurt ce sa întâmplat.
Eu cred ca va fi okay.

| Denis67 a răspuns:

Pai eu știu că la 3 mustrări scrise atunci clar ii nota scazuta la purtare.

| thebestsinger a răspuns:

Nu se intampla nimic daca nu ai media la purtare scazuta!