| mariuzik a întrebat:

Arhitectura de la Spiru, bucuresti - e buna sau nu?

6 răspunsuri:
| z8 a răspuns:

Bine-nteles ca nu e buna. Dar principala problema de acolo sunt studentii. Ei sunt cei care nu au reusit sa intre la Mincu, nici macar la urbanism.

Ia gandeste-te. Tu esti patron. Ai firma de proiectare. Iti trebuie un arhitect. La interviu se prezinte 2 arhitecti, proaspat iesiti din facultate. Unul e absolvit Mincu, altul Spiru, amandoi note identice. Pe care-l alegi? Bine-nteles ca pe ala care a absolvit Mincu.

Statistic, de la Spiru, 5% dintre studenti termina facultatea. Asta pentru ca sunt mai neseriosi, sunt invatati cu standarde mai scazute, dar examenele sunt la fel de grele ca la Mincu.

Mai e si problema banilor. Este mai mult profit pentru ei daca te pica la un examen, sau anul, decat daca treci. Logica-i simpla, ti-am explicat deja destul. Bafta!

| mariuzik explică:

As vrea sa cred ca e buna dar am auzit multe de rau despre ea din partea multor profesori pe care ii cunosc, dar am auzit de bine de la studentii de acolo si ma rog, cei ce vor sa dea acolo, precum cazul meu care nu cred ca o sa intru la mincu;
De bine, de ex sunt aceiasi profesori ca la mincu, aceleasi materii, e la zi, acreditata... si altele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur cea mai buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spiru este facultate? Nu ascultati stirile? Cu diploma de -Spiru - sau fara, este acelasi lucru. ( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, e o tampenie, doar iti ia banii, nu inveti nimic.

| gabriela09_6695 a răspuns:

Da de ce nu?