| DraPraaHaarp a întrebat:

as dori operele din clasele 5-8 de care as putea avea nevoie la examenul la limba romana din clasa a8ahappy

macar cateva dintre opere nu chiar toatehappy

multumesc anticipathappy

5 răspunsuri:
| DraPraaHaarp explică:

@AdiDassler nu chestia astalaughing ad dori operele invatatelaughing gen:: dl goe, popa tanda si altelehappy

mersi de raspuns oricumhappy

| Law_Cioby_1998 a răspuns (pentru DraPraaHaarp):

AdiDassler ea doreste sa invete sa scrie uite ce a scris "nu chestia astalaughing ad dori operele invatatelaughing gen:: dl goe, popa tanda si altele" raised eyebrows romana asta

| AdiDassler a răspuns:

Ai nevoie de opera epica si opera lirica? Daca da : Opera lirica este opera literara in care autorul isi exprima ideile, sentimentele, etc in mod indirect cu ajutorul imaginilor artistice si a figurilor de stil. Opera epica este opera literara in care autorul isi exprima ideile, sentimentele, etc in mod direct cu ajutorul personajelor... fundita?

| AdiDassler a răspuns:

Scuzelaughing

| Renata_9693 a răspuns:

Pai ar fi Pasa Hassan,Doina,Popa Tanda,Baltagul,O scrisoare pierduta,Miorita,Toma Alimos,Scrisoarea III,Calin file din poveste, Sobieski si romanii, Doua loturi