| PrecioussGirl a întrebat:

As dori sa stiu care materie este mai usoara din perspectiva voastra la biologie la bacalaureat, a IX-a - a X-a sau a XI-a - a XII-a? (ma refer la cei de la real in mod special mate-info) Multumesc!

5 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

BAC-ul se bazeaza foarte mult pe materia studiata in clasa aIX-a si anume : mutatii, grupe de sange, PK, EK etc. iar daca iti place treci fara probleme peste ea, sunt probleme foarte frumoase la biologie in clasa aIX-a si usoare care se dau in subiectul II sau III la BAC.
Sper ca te-am ajutat! Te pup!:*

| Șurubelniță a răspuns:

Materia de 9-10 e mult mai usoara decat cea de 11-12. Cel putin asa a fost acum 3-4 ani cand am terminat liceul.
Depinde de tine, daca nu iti place anatomia, alege clar bilogia claselor 9-10. Daca te atrage, atunci 11-12!

| zHeArTz a răspuns:

Este mai usoara materia de clasa a-IX-a si a-X-a, depinde si ce te pasioneaza mai mult (animale / om / plante).

| freedeeejayradu a răspuns:

In X ii materie usoara

| Kytyy a răspuns:

Eu sunt in a 9-a la BioChimie...si iti zic ca biologia de a 9-a e destul de grea.sunt multi termeni de retinut, lectiile cu celulele procariote si eucariote, genetica (cu bolile ei), diversitatea lumii vii si multe alele...