| Duutsie a întrebat:

Heii. Cine este din Ramnicu Valcea in special, ce parere aveti despre clasele de bilingv real (stiintele naturii)? Mai ales cele din Mircea cel Batran (fostul Roaita). Eu consider ca nu este o idee tocmai stralucita sa intru la mate info de la anul, deoarece informatica nu este o materie la care ma descurc atat de bine, chiar daca aceste clase sunt printre cele mai bune; totusi si cele de stiinte sunt printre primele, dar as vrea sa aud si parerea voastra.

2 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Daca te pricepi mai bine la stiintte, du-te la stiinte! E dreptul tau sa iti alegi ce este mai potrivit pentru tine. Daca sunt clase cu bilingv, ai grija - trebuie sa stapanesti cat de cat limba respectiva.

| ladygaga a răspuns:

Ca sa te duci la bilingv real trebuie sa stii bine engleza si matematica. Daca nu.ti place mate nu te duci.

Mie una nu.mi place in roaita. e gen lahovari- trebuie sa platesti toti profii pentru meditatii ca sa poti sa scoti mereu 9-10 ca daca nu te tin numai in 4 si 5 + ca in roaita drogurile se vand cat ai zice peste.

Eu zic sa te duci la alt liceu.