| Monyyyyy a întrebat:

As putea duce pasul la Politehnica la electric cu matematica m2?

Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

Nu poti invata decat la un curs, Asteapta sa inceapa anul universitar si apoi poti sa faci un curs, costa ceva dar merita, Vezi ce tip de programare se face.Mai sunt tutoriale pe Youtube dar nu explica nimeni concret si nu ai rabdare sa le urmaresti daca nu intelegi nimic

6 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Poti sa tii pasul cu matematica m2, dar trebuie sa te straduiesti un pic,chiar sa faci si ceva meditatii,dar trebuie sa stii bine derivate si integrale de liceu altfel numai printr-un noroc treci, E greu acolo de aia nici nu prea termina multi, gandeste te si la programarea calculatoarelor, ai facut informatica, circuite electronice digitale care e iar o materie destul de grea.Nu vreau sa te dezamagesc, e buna facultatea, dar dificila pentru cineva cu m2, si eu am facut tot m2 si a fost f greu, e o aventura care merita in final.Ce liceu ai terminat?

| Monyyyyy explică (pentru Raducons):

Colegiul Tehnic.Profil electric.Incerc sa la strădui sa reușesc. Chiar dacă va fi greu.Mai stiu pe cineva care trece pe anul 3. Tot cu mate m2

| Raducons a răspuns (pentru Monyyyyy):

Se poate ti am ca si eu am facut, dar trebuie sa te straduiesti mai mult fata unul care a terminat cu M1 si care avea 4 ore pe saptamana de matematica, gandeste te ce diferenta e.Iti place tie sau care e scopul, sau urmaresti programarea, ce te atrage ca fata la acest profil?

| Monyyyyy explică (pentru Raducons):

Pai nu am făcut vreodată programarea dar sunt deschisă sa învăț, mi-a plăcut cum am montat panouri electrice când am fost in practica.As vrea un viitor bun și pot reuși in programare de aici?

| Raducons a răspuns (pentru Monyyyyy):

Poti sa reusesti dar trebuie sa faci un curs de programare,Partea proasta este ca nu se incepe de la zero la facultate, ei asteapta ca studentii sa fie deja initiati in dmeniu si va fi greu sa faci o tema de programare daca nu ai mai facut inainte. Daca te tii de treaba, reusesti cu programarea si se castiga si bine, fata de partea practica cu montaajele, ai vazut ca un programator are peste 5000 lei, pe cand un inginer automatist nu trece de 3000

| Monyyyyy explică (pentru Raducons):

De unde as putea învață ceva programare?

| Raducons a răspuns (pentru Monyyyyy):

Nu poti invata decat la un curs, Asteapta sa inceapa anul universitar si apoi poti sa faci un curs, costa ceva dar merita, Vezi ce tip de programare se face.Mai sunt tutoriale pe Youtube dar nu explica nimeni concret si nu ai rabdare sa le urmaresti daca nu intelegi nimic