| Hayakugin_Marian_1999 a întrebat:

As vrea sa citesc o carte gen Harry Potter personajul sa ne fie prezentat de mic iar el sa evolueze in poveste sa aibe cel putin un prieten alaturi mereu si totul sa fie bazat me magie(aventura, fantastic si magie sf...) si nu prea stiu ce as putea citi. Imi puteti recomanda una sau mai multe carti? Dau funda

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Subcarpaţi - Rege pe dealwinking

| YouAreWhatYouRead a răspuns:

Hmm..eu am mai citit "Oksa Pollock" de Anne Plichota și Cendrine Wolf. Cartea prezintă, în mare, "preferințele tale". Ea este un fel de vrăjitoare, are un prieten cel mai bun.dar, la partea cu "personajul să ne fie prezentat de mic, iar el să evolueze în poveste", nu este prezentată chiar ca în Harry Potter, însă, ne este prezentată schimbarea ei, odată cu "sosirea" adolescenței. Sper că te-am ajutat. big grin