| alisiapretty a întrebat:

As vrea sa invat psihologie. Imi dati si mie niste linkuri sau carti pe net?

2 răspunsuri:
| Dumnez?u a răspuns:

Cauta carti de Alfred Adler ("Sensul Vietii", plus unele despre psihologia copilului), CG Jung, autorul meu preferat de psiholgie, mai ales "Pshihanaliza Fenomenolor Religioase", plus aia cunoscuti, Freud, Bergson sau Howard Gardner.

Nu te pune sa citesti rahaturi de meditatie scrise de oameni cu nume indiene obscure sau chestii gen "Training Autogen" ca alea sunt mai mult dejectii para-psihologice.