| 6alexandra9 a întrebat:

Aș vrea să mă duc la un liceu cu profil bio chimie, unde să învăț și limba spaniolă. Exista genul acesta de liceu în București sau oriunde altundeva?

1 răspuns:
| GabrielRadu684238 a răspuns:

În București și în alte orașe din România, există licee care oferă profiluri specializate în științe ale naturii, inclusiv profilul de bio-chimie. În ceea ce privește învățarea limbii spaniole, majoritatea liceelor oferă cursuri opționale sau de limbă străină în afara orelor obișnuite.

Pentru a identifica un liceu care să corespundă preferințelor tale, ar trebui să consulți ofertele educaționale ale școlilor din zona ta și să te informezi despre profilele disponibile și cursurile de limbă străină oferite. Poți să discuți și cu consilierii școlari sau să participi la evenimente de orientare în carieră organizate de școli.

De asemenea, poți verifica site-urile web ale liceelor sau să contactezi direct școlile pentru a obține informații actualizate despre ofertele lor educaționale. Este posibil să găsești un liceu care să îți ofere atât profilul dorit în domeniul bio-chimiei, cât și posibilitatea de a studia limba spaniolă.

Deci, poti verifica daca vrei.