| Petcu_Adi_1995 a întrebat:

Sunt elev in clasa a IX-a la profil real și am o problemă,nu știu dacă poate fi rezolvată, dar na.Recent am o dorință să renunț la limba modernă pe care o învăț acum, franceză și să schimb în spaniolă. Menționez că există profesori de spaniolă la mine în liceu. Pot să fac ceva în legătură cu asta? Mersi mult.

1 răspuns:
| Lorena1787 a răspuns:

Daca la tine in clasa jumatate de elevi fac franceza si jumatate spaniola atunci da poti, daca nu, atunci nu cred ca un profesor ar sta doar dupa tine sa faca o ora, din cate stiu in clasa a 11a se baga mai multe optionale, atunci poti sa alegi optional de spaniola si o sa ai o ora de spaniola pe saptamana.