| Gabitza1305 a întrebat:

As vrea sa ma inscriu la un curs de design vestimentar la Scoala Populara de Arte insa nu l-am descoperit decat acum si mai sunt cateva zile in care ma pot inscrie. As vrea sa stiu in ce constau examenele de admitere. Daca nu as vrea sa ma inscriu pentru anul scolar urmator (2013-2014) as mai avea voie? Am 16 ani si sunt din Brasov

4 răspunsuri:
| Zmeurik1 a răspuns:

Parerea mea este sa nu te inscri. eu am fost un an la canto sectiunea muzica usoara si sunt neseriosi, nu isi dau interesul. am de asemenea o prietena care s-a dus la design vestimentar si a renuntat de curand din acelasi motiv. mi-a mai spus ca i se parea foarte plictisitor, ca nu faceau nimic interesant. ok, poate diploma de final te ajuta, dar daca nu iti face placere. degeaba. La design vestimentar ai 2 ani de practica. Imi povestea ca le dadea desene de facut acasa, foarte foarte multe si nu ii invata nimic interesant. Taxa de examen e de 50 de lei, asta daca nu s-a schimbat. Si sa nu te speri daca o sa fie ca neprietenosi la examen laughing Mie nu mi-a spus raspunsul din prima, dar prietenei mele da. Sper ca ti-am fost de ajutor, tu faci ceea ce crezi. happy

| Cu_Stil_Bijuterii_1987 a răspuns:

Hello,
Te-ai inscris la curs? ai aflat mai multe detalii? Te intreb pentru ca si eu as vrea sa ma insriu la design vestimentar - Scoala Populara de Arta din Brasov. Daca stii mai multe detalii. orice fel de detalii, te rog sa imi spui si mie.Ce materii se fac? Inveti si croitorie? Merci mult!

| Gabitza1305 explică (pentru Cu_Stil_Bijuterii_1987):

M-am inscris si s-a dat un fel de admitere (foarte usoara) a trebuit sa desenam un crochiu de moda pe tema muzica (adica de ex sa incluzi note muzicale ca si imprimeu sau orice altceva iti trecea prin cap). Din ce am inteles se face si croitorie dar nu din primul an (cred). Daca te hotarasti pana in septembrie s-ar putea sa te mai poti inscrie, am auzit ca uneori se mai face si o a doua tura de inscrieri pentru cazurile in care nu se ocupa toate locurile iar la design vestimentar de obicei raman deci poti intreba la secretariat
P.S. daca vrei putem pastra legatura si iti mai zic ce mai aflu big grin (si scuze ca am vazut raspunsul tau abia acum)