| Fineness a întrebat:

Unde e mai bine sa dai:la mate-info intensiv sau bilingv engleza\franceza? Va rog sa va motivati raspunsul.

Răspuns Câştigător
| All3xutzaa a răspuns:

Parerea mea este ca e mai bine la bilingv engleza-franceza,deoarece la mate-info iti trebuie multa logica,ai mult de invatat si cui ii place matematica?!,dar la engleza-franceza trebuie doar sa inveti si in caz de nu-ti vei gasi de lucru in tara stii limbi, mai ales engleza care e foarte importanta, asa ca vei reusi in viata.Acum nu se mai cere mate, info. Ceea ce e important este ca totul este alegerea ta! Sper ca te-am ajutat si sper sa faci alegerea corecta! Nu uita! Alege cu sufletul si putin cu minte.
Fundaa'? Pleasee...:X:*

4 răspunsuri:
| marwitch a răspuns:

Depinde ce ai studiat, daca ai facut engleza minim 6 ore pe saptamana(din a cincea in sus)si franceza minim 4 ore da la bilingv(merge si daca ai facut meditatii). Daca nu indeplinesti conditia de mai sus sau nu iti place vreuna din limbi da la mate/info.Aici te referi la testul de a 8-a, nu? Ca daca vrei sa intri la un colegiu si nu stii unde sa intri intra la bilingv, e mai bine, crede-ma! :-)

| With0utName a răspuns:

Eu zic ca e mai bine sa dai unde ai tu inclinatie. Daca iti place matematica du-te acolo desi e mai greu. La uman e mai usor... daca iti plac limbile straine du-te la uman. Nu te lasa influentata pentru ca peste ani ai sa regreti tongue

| cristina12345 a răspuns:

Buna.E mult mai bine la bilingv deoarece aici ai multa engleza si franceza.la mate info intensiv faci informatica aprofundata, cu probleme si cu toate detaliile programelor gen Pascal.Parerea mea e ca e mult mai bine la bilingv. Sper sa faci alegerea cea mai buna pentru tine:*.

| ElisabetaRoza a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa dai la ce te pricepi cel mai bine daca te pricepi la romana si ai facut limbi straine acolo e locu potrivit, dar daca iti place matematica si ai facut multa informatica si sti la perfectie da la mate, dar sa stii ca societatea se bazeaza pe engleza si informatica, asa ca trebuie sa stii din amandoua.