| meandme111 a întrebat:

As vrea sa stiu ce bacalaoreate sunt la profil uman si profil real

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-ai gandit mult cand ai pus aceasta intrebare? Se scrie bacalaureat.

| Anonimuserr a răspuns:

Ce exprimare ciudată.
Poate ce se dă la bacalaureat pentru liceele de profil uman și profil real
La profil real : matematică M1, limba și literatura română istorie sau geografie
La profil economic : matematică M2, limba și literatura română istorie sau geografie
La profil uman : Limba și literatura română istorie și geografie.