| VIKZ a întrebat:

As vrea sa stiu cum sta treaba cu Babele(din martie) Cum se aleg? Ce semnificatie au in functie de vreme?

Răspuns Câştigător
| YukikoMaya a răspuns:

Dupa ziua de nastere
de ex esti nascut pe 11 baba ta este 1+1=2
daca adunandu-le da un numar mai mare de noua se scad :
ziua ta este pe 28 baba este pe 8-2 =6

si semnificatie : cum va fi acea zi asa va fi restul anului de ex: daca ploua ai un an trist etc.

3 răspunsuri:
| alexandraaaaaaaaaaaahereeeeee a răspuns:

Sall:d si eu am aflat de le niste colege de curand...de exemplu daca esti nascut pe 15(orice luna) se aduna numerele, adica 1+5=6 deci ziua ta norocoasa este pe 6big grinbig grin

| LonelySoul a răspuns:

De pe 1 pana pe 9 sunt Babele.Iti alegi o zi si daca in ziua respectiva este soare,inseamna ca esti o pesoana buna,cu sufletul curat,daca este mai urat afara, inseamna ca nu ai suflet curat, ca esti o persoana rea.

| ninanadina a răspuns:

Pai se alege o zi de pe 1 pana pe noua de ex. eu am ales 5 pentru ca este si ziua mea de nastere. si es spune ca asa cum este vremea afara in ziua repectiva asa esti tu la suflet daca vremea este frumoasa esti bun daca nu esti hain...