| andy45 a întrebat:

As vrea sa stiu daca e adevarat ca in anul acesta scolar vom sta mai putin la scoala si vom avea mai putine teme? Dau finda!

5 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Eu cred ca e invers, haha. Depinde ce clasa esti [nu pot sa zic mergi, maine e scoala deja]. Uhm... Totusi, stiu doar ca cei din generala o sa stea maxim 5 ore, si la liceu maxim 6 [cai frumosi]. Parca... Succes in noul an scolar, by the way big grin

| mistikk a răspuns:

Andy...depinde de scoala ministrul educatiei a anuntat ca se vor fae ore din primele zile cum s aiti zic suntem in Romania iar aici termenul de putin il regasim in slarii in pensii in conditii nu observi sitemul nostru de inavtamant? 20 de materii de scris la fiecare invata 100 de comentarii pe dinafara pentru examene citeste in vacanta 1000 de carti cam asa functioneaza sistemul scolar si nimanui nu-i pasa daca vom face ore mai putine asta se datoreaza grevelor care cred ca nu vor lipsi anul acesta kiss

| Christina a răspuns:

Http://www.dreptonline.ro/......0_2011.php

Aici o sa gasesti structura noului an scolar!

Iti doresc succes in noul an scolar!:*

| MissG_4403 a răspuns:

Nu cred ca s-a facut vreo schimbare in privinta asta, insa anul acesta va fi mai lung cu 4 zile decat anteriorii, incepe pe 13 sept 2010 si se termina pe 17 iunie 2011(cu o saptamana mai inainte -pe 10 iunie- pentru clasele terminale, a8a, a12a, a13a), si urmatoarea vacanta de vara va fi intre 17 iunie-11(11 duminica, deci sc incepe pe 12 luni) septembrie 2011.deci ceva mai multa scoala, dar in legatura cu r de ore pe zi si 'cantitatea' temelor nu am auzit nimic.

Mult succes!

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Depinde de clasa, scoala dar si ministerul invatamantului...se poate sa primim mai putine teme, iar asata depinde de cls si mai ales de profesori dar cred ca nu se mai schimba nimicwinkingbafta! big grinbig grin