| TpuUser123 a întrebat:

As vrea sa stiu in ce consta liceul militar ce activitati se desfasoara acolo ce trebuie sa faci pentru a fi admins si mai ales daca ai picat un examen de admitere ce poti face in continuare.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| patriccccia a răspuns:

Pfff pai in primul rand trebuie sa iti iei proba sportivawinking. Dupa sa nu pici examenul la psihologie ca acolo pica toata lumeaa sad. E foarte greu la liceul militar dar daca esti bun.a da si in primul rand depinde ce medie ai pe 5-8 ca la noi in Alba la baieti cea mai mica media a fost 9.93 si la fete 9.81. Si se face foarte multa disciplina si daca iei nota sub 7 nu te mai lasa in weekend acasa si in timpul saptamanii nu ai voie sa iesi din liceu numa vreo 1-2 ore si daca nu ajungi la ce ora zic ei te pune sa faci curat sau nu stiu cate ture de liceu. Si daca nu iti mai place si vrei sa te muti la alt liceu trebuie sa plateasca parintii mancarea cazarea tot. ( de ex daca ai stat de pe a9a pana a11a trebuie sa plateasca mancarea si cazarea pe anii respictivi ca practic ti-au oferit haie cazare mancare greatis etc ). Si eu am vrut sa merg la militar da nu am medie ca la sf de an pana acum mi-o iesit tot 9.50, 9.60.cam asa sad. Daca mergi la militar trebuie sa continui cu academie militara [ nu esti obligat / obligata ] dar daca nu continui ai facut degeaba liceul. adica numa chiar pentru disciplina si cam atat. Si cei de acolo cand gata anul scolar nu prea sunt care sa aiba media pe an 9 sau peste 9 tot 8.50, sau poate si sub 8.50.sau pana in 9 ca ii greu. Sper ca te-am ajutat. Mult norooc si daca chiar vrei si-ti place vino la militar, poate ne intalnim :devil)) :*.