| dyenutza01 a întrebat:

As vrea sa va rog sa imi spuneti si mie profilurile de la liceu! Si cu tot cu ramuri, adica eu stiu mate-info si este mate-info believe, mate-info simplu... specificati-le pe toate! Si inaca un favor: la ce facultate as putea sa dau pentru fiecare profil si ce job as avea! Multumesc anticipat!:X:X:*:*

Răspuns Câştigător
| ecristinamc a răspuns:

Http://www.TPU.ro/......faturi-ar/

Uite aici tot

In ceea ce priveste profilurile la liceu, exista profil uman(filologie), bazat pe romana, istorie, plus una sau doua limbi straine (acestea ar fi cele mai multe ore pe saptamana, de care ti-am zis); profil real(mate-info), bazat pe mate, fizica, chimie, bio, informatica; sau ar mai fi stiinte sociale(logica, sociologie...aici faci cam de toate); la mine in liceu exista si o sectie de pedagogie, adica viitori invatatori(fac practica pe la gradinite, etc).

Daca iti place romana si limbile straine, mergi la filologie. Daca esti buna la matematica, mergi pe profil real. Daca nu te poti hotari intre astea doua, mergi la socio-uman.

Ajungi la ce facultate vrei. Daca te stii la mate, intri oriunde, la profil economic. Daca nu, la profil economic e mai greu... dar se poate.Cu romana si limbile, poti merge la litere, la drept, la stiinte politice, la jurnalism... iarasi oriunde happy

7 răspunsuri:
| ecristinamc a răspuns:

Moama dar cam multe vrei/...cine crezi ca stea sa iti scrie tie toaate astea?
Toate profilurile de la liceu poate ti le scrie cineva dar si facultate si job.mai da-o incolo dar ce suntem noi roboti?

| ecristinamc a răspuns:

Fundita?

| ecristinamc a răspuns:

Nu am scris eu ichimwinking
daca vei observa e dat copy paste de pe topicul al care am dat linkwinking

| ecristinamc a răspuns:

Atunci scuza-ma...
Mersi de fundita

| BlueByte a răspuns:

laughing Nu exista mate-info believe, ci mate-info bilingv laughing, adica in doua limbi, romana engleza de exemplu!

| BlueByte a răspuns:

Nu tu ecristinamc, ci autoarea intrebarii!

| dyenutza01 explică:

Ma rog, scuzatsi nesemnificativa greseala!rolling on the floor