| anonim_4396 a întrebat:

Hey! anul asta trebuie sa merg la liceu si nu stiu ce profil sa aleg... oricum as vrea sa stiu cate ore din fiecare materie se fac la profil stiinte si mate-info. FUNDA! multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Vitezomanul a răspuns:

Ok.Sa luam pe rand.
Cele mai grele profile, acestea sunt(Stiinte ale naturii si Matematica-Informatica)
Eu sunt la profilul "mate-info", si m-am obisnuit dupa un semestru.
La matematica-informatica, in primul an(clasa a 9-a), faci 2 ore de chimie; 2 de biologie; 3 de fizica; 5 de matematica; 4 de romana; 2 de engleza si alta limba straina(acestea sunt cele mai importante si nu am luat in considerare obtionalul)
La stiinte ale naturii faci 3 de chimie si biologie, 4 de matematica; 5 de romana; 2 de limbi straine; 3 de fizica.
Daca de exempplu mergi la intensiv engleza, faci zilnic engleza(la orice profil).
Sper ca te-am ajutat, si cauta-am daca mai ai nevoie de detalii.Am cunostinte la stiinte ale naturii, deci stiuhappy

Fundita?hee hee

| Vitezomanul a răspuns (pentru Vitezomanul):

Am uitat ceva:
ai un obtional intr-a noua; 3 intr-a zecea; 4 in clasele XI si XII-ahappy

5 răspunsuri:
| Xennofull a răspuns:

La mate info faci 5 ore de matematica pe saptamana.2 engleza, 3 fizica, 2 chimie..cam la fel si la stiinte doar ca acolo faci si multa biologie.

| Generalul a răspuns:

Gandeste-te ce facultate vrei sa urmezi si in mare cam ce ai vrea sa faci in viata. Liceul nu are o importanta foarte mare, insa daca esti pasionat de informatica de exemplu, nu ar avea rost sa urmezi un profil umanist si invers.

| ValentinBogdan a răspuns:

La mate info faci intre 5 si 7 ore de matematica si 3-4 ore de informatica.

| Stormwatch a răspuns:

Ce profil vrei tu, inima ta decide ce ati ie mai usor