| leiciu a întrebat:

Asemanari si deosebiri intre pasari si reptile

Răspuns Câştigător
| Parvan a răspuns:

Amandouo au solzi(reptilele pe tot corpul si pasarile pe picioare), amandouo se imultesc prin ouo, amandouo au respiratie pulmonara. Deosebiri:la pasari membrele superioare sunt transformate in aripi pe cand la reptile nu, pasarile au sange cald iar reptilele sange rece, pasarile au saculeti cu aer pentru a le ajuta in zbor sa nu oboseasca pe cand reptilele nu, reptilele prezinta dinti cu care sfasie hrana pe cand pasarile prezinta cioc.

9 răspunsuri:
| ana233 a răspuns:

Pai reptilele se inmultesc prin oua la fel ca si pasarile.
Pasarile au pene, iar reptilele solzisori.

| unknownn a răspuns:

Amandoua traiesc in iad? Amandoua mananca oameni? Amandoua pot sa inoate?
Ce intrebare de rahat mai vrea sa fie si asta?

| leiciu explică (pentru unknownn):

Ce raspuns de rahat mai vrea sa fie si asta?

| leiciu explică (pentru unknownn):

De vrei sa-ti bagi joc de cineva ia-l si tu pe Basescu, un politician nu un strain de pe strada sau de pe net.

| unknownn a răspuns (pentru leiciu):

Unul pe masura intrebarii.

| leiciu explică (pentru unknownn):

De nu stii fa pasi de aici ca aici nu se fac comentarii da un raspuns ce poate fi folositor

| multiffruit a răspuns (pentru leiciu):

big grin