| EllaEllii a întrebat:

Astazi (acum 10:27 ) chiar este eclipsa de luna?

Răspuns Câştigător
| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Da,draga mea. Uita-te pe geam la Luna.
Acuma este aliniata cu Pamantul si numai In Africa[de genul] se poate vedea. In S.U.A si Canada nu se poate vedea.
Ea a inceput de la ora 20:24, si probabil, nu se stie cu exactitate cand se v-a termina. Probabil, pe la vreo 3 noaptea.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Eclips%C4%83_de_Lun%C4%83
Citeste aici
;).

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Apogeul a fost atins în jurul orei 00.00 h! O să mai ai parte de așa ceva în 2015 pentru că este și atunci vizibil din țara noastră!
Pa, pa.

| xXxRaduxXx a răspuns:

Da si la ora 23:30 va fi cea faza cea mai mare

| 13 a răspuns:

Da. este 2:20 si eclipsa s-a terminat. Dar partea interesanta a fost chiar in pragul eclipsei cand luna a fost rosie. Si in cultura romaneasca,asta inseamna ca lupii si-au schimbat liderul de haita. Din pacate folclorul romanesc si toate legendele pe care le spuneau bunicii,bunicilor nostri, au fost inlocuit de manele,taraf Tv,muzica de doi bani fara pic de mesaj si parinti care isi educa, scumpii copii in fata televizorului, neavand timp de eihappy

| Cayus a răspuns:

Da eu deja o vad din timisoara big grin

| Cayus a răspuns:

Da eu deja o vad din timisoara big grin - foarte precis apropo

| SiFrY_5505 a răspuns:

Da