| Stephieee13 a întrebat:

happy Ce se intampla la eclipsa de luna?

7 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Pe timpuri, femeile puneau in mancare sangele de la "bloody mary" in mancare sau bautura iubitului / sotului, ca sa aiba ochi doar pentru ele si sa nu vada restul lumii cu ochi buni.

| Kaℓi a răspuns:

Dar la scoala, voi ce invatati?

| RAY a răspuns:

Planeta pamant se pune in fata soarelui astfel apare umbra pamantului pe luna si nou vedem acea eclipsa, la eclipsa solara luna se pune in fata soarelui, nu isi imagina ca chiar se pune la propiu si pur si simplu e ca la cinema cand cineva trece prin fata ta, luna e un satelit unicat

Răspuns utilizator avertizat
| maidanezu2002 a răspuns:

Luna
se pune peste soare

| anonim_4396 a răspuns (pentru maidanezu2002):

Asta-i eclipsa de soare fra