| Ties_Darius_1995 a întrebat:

Astazi am sustinut examenul de capacitate. Oare e vreo problema daca inaintea fiecarui exercitiu am pus numarul exercitiului respectiv dar l-am si incercuit (numarul)? Asa am facut la absolut toate exercitiile in afara de compuneri ca alea nu au un numar. Intrebarea este: se considera semn?

Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

Cam e semn... Dar nu cred ca ti-o anuleaza. ( Si eu puneam paranteza, gen : 1) ) Succes mai departe! Ar fi bine sa nu mai incercuiesti si la mate.

2 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Depinde ce o sa hotarasca aia de corecteaza, cam aduce a semn. din cate stiu eu se accepta fara dubii doar numarul exercitiului cu punct dupa si atat, fara paranteza, fara incercuit.

| Tuca10 a răspuns:

Da, se considera semn, iti va anula lucrarea.