| Snicket a întrebat:

Astept niste pareri despre Facultatea de Limbi straine din Bucuresti. E grea? Cat de bine trebuie sa cunosti a 2a limba? Ar fii bine daca as da si Cambridge-ul?

9 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Mai grea decat la medicina sau la Ase nu e.Pana la urma inveti 2 limbi nu mate, info sau fizica.Ar fi bine sa ai Cambridge-ul,Toefl la engleza sau Delf-ul la franca,iti dai seama ca o sa conteze mult in viata, la interviuri, la orice.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Stii cate limbi straine stiu eu? Cate imi dai tongue

| daniel_5512 a răspuns:

Daca ai face si cambridge-ul ar fi un avantaj enorm pentru tine... limba a 2 trebuie sa o stii la nivel mediu... funda?

| Bya132 a răspuns:

Hey, mum, it's pedobear!

| Iisusa a răspuns:

...şi eu am dat click pe întrebare pentru că am văzut poza cu pedobear şi mi-a sărit în ochi 'Facultatea de Limbi' straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grea al dracu'! Cantareste 198.000 tone, fara femeia de serviciu in ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ar FI mai prudent sa stii prima limba.

| Ramona1918 a răspuns:

Sora mea este acum la Facultatea de LImbi Straine...Dar daca e grea raspunsurile variaza...si a doua limba te ia de la 0 nu e nevoie sa stii absolut niciun cuvant.Cred ca stii deja ca iti va preda in prima limba care ai ales-o

| vampirebutterflybya a răspuns:

Eu am fost la litere la Cluj Napoca,e foarte greu si INCORECT, oricat de bine ai invata la limbi sraine nu esti destul de bun pentru profi, asculta si nu fa greseala multora. Daca intr-adevar iti plac limbile straine fa cursuri de 6 luni si esti mai castigat(a)si cu diploma sigur te alegi,insa la litere la LMA ma gandec ca vrei sa mergi, trebuie sa cunosti foarte bine si a doua limba ca daca nu te baga in prelungire de studii si platesti de nu iti vine a crede, pe langa ca dai peste 15 examene pe semestru in primul an si in al doilea dai intre 20 si 24 de examene iar in anul trei 18 examene, pe semestru ma refer.Am invatat de m-am saturat si daca nu le-am dat bani parca nici nu stiau cine sunt.Fa altceva, si eu m-am inscris la ceva mai practic. Sper sa te ajute cu ceva ce tiam scris.