| AtelierDeReparatUseriTPUdefecti a întrebat:

Ati fost la Antipa in "Saptamana Altfel", sa vedeti expozitia de cadavre caramelizate?
Ati merge? Cine va tine sa nu mergeti?

13 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Caramelizate? Ciudat.
Mi-ar placea sa vad expozitia, dar e cam departe pentru mine.
Cat despre interdictie, mi se pare una dintre multele idiotenii de care e capabil ministerul.
Ii "incurajam" pe plozi sa pupe moaste, dar le interzicem sa vada un lucru absolut natural, cum este un corp omenesc in descompunere.

| AtelierDeReparatUseriTPUdefecti explică (pentru ardnaxur1961):

Da, caramelizate... se dizolva tot continutul celulelor, apoi se imbiba tot cu o substanta asemanatoare zaharului topit colorat... bine, am putea sa-i zicem plastifiere, dar mai artistic suna "caramelizat" laughing Cam ca merele de la balci.
unde naiba ai vaut tu "corp omenesc in descompunere", nu stiu?! Ce, crezi ca sunt moaste sfinte sau mumii?
Nope, sunt niste corpuri omenesti reconstruite de la zero, pe umbra unui fost corp, fara urma de ADN in ele (nu stiu exact in oase daca a mai ramas ceva).
Recomand, ca si-asa laboratoarele de biologie din tara au dotare nula in materie de schelete si planse pentru ora de biologie-anatomiewinking

| valentingb a răspuns:

Nu am fost, daca aveam bani, mergeam, dar ma costa 250 de lei si 18 ore doar drumul pana in Buscuresti.

| Azµre a răspuns:

Nu am fost, mi-aș dor dar nu dispun de bani momentan. Așa că, cu altă ocazie!

| LeMousiqe a răspuns:

Nu,din păcate.
O zi bună!

| drogh a răspuns:

Nu am fost şi nici nu aş vrea să merg să văd o expoziţie de cadavre caramelizate. Nu este de mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ar plăcea să merg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aş merge sincer dacă aş avea mai mulţi bani.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| Jee354 a răspuns:

Mie mi-a placut.Nu ma tine nimeni.Dar erau niste copii care erau cam speriati. Unii oameni spuneau,, Daca va e frica iesiti afara iesiti afara!''rolling on the floor

| Diamondsz a răspuns:

Buna.

Da am fost, mi s-a parut interesant, dar am vazut si niste copii de 7 ani care plangeau.

Pa-pa.

| IzabellaLove a răspuns:

Sa sti ca eu am fost si e destul de interesant. Ps: It recomand sa mergi o sa te ajute mai tarziubig grin

| AtelierDeReparatUseriTPUdefecti explică (pentru IzabellaLove):

Am fost la expozitia originala, in Amsterdam. A costat o caruta de bani biletul, ma bucur ca la Antipa e gratis saptamana asta pentru grupuri de elevi si studentiwinking