eileen
| eileen a întrebat:

Ati fost vreodata snobi, macar pentru o clipa? Fiti sinceri.

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Pentru a intelege mai bine...sa definim ce-nseamna o persoana snoaba... o persoana care admira si adopta fara discernamant si cu orice pret tot ce este la moda...
In ziua de azi avem multe exemple de snobi, care nici nu concep sa iasa din casa fara a fi scos ca din cutie cu ce este in trend...chiar daca efortul prea mare. Marea parte a celor din show bizz sunt exemple bune...
Cred ca fiecare dintre noi a fost cel putin odata snob, mai ales in adolescenta, cand am fi facut orice ca sa fim la moda, chiar daca aratam ridicoli. Moda nu avatajeaza pe oricine...cu timpul, bunul simt si decenta ne dicteaza cu ce ne sta bine sau nu...si asta pentru ca in timp am capatat DISCERNAMANT si simtul valorilor...

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur, mai ales in adolescenta am adoptat cateva mode care nu-mi placeau si, daca nu am facut-o intotdeauna, uneori mi-am dorit. Acum nu mai simt nevoia, probabil fiindca sunt implinita cu ce am si nu prea am dupa cine sa ma iau.

Anna
| Anna a răspuns:

Da, recunosc, nu doar odata, ci de mai multe ori.Imi place moda recunosc, dar nu mai abuzez de ea, imi place sa ma imbrac cu bun gust; si mai recunosc ca n-as purta un ceas care sa nu fie de firmabig grin.Si acum imi place sa fiu in tendinte dar am anumite limite pe care nu vreau sa le depasesc.

regis
| regis a răspuns:

Hmm, imi place sa cred ca nu. Poate in liceu, cand cand m-am reapucat de fumat, dar nici atunci nu a fost snobism pur. In rest nu cred, hainele si accesoriile asimilate nu mi-au placut niciodata (plangeam cand primeam haine de ziua mea), majoritatea hainelor mi le cumpara sotia (cu exceptia pantofilor si a pantalonilor, care trebuie probati), ascult orice muzica, de la clasica la manele, fara sa imi pese de ce e la moda sau de gusturile altora, am acelasi telefon mobil de cativa ani, nu are nici macar camera foto, dar e perfect adaptat nevoilor mele, conduc de cativa ani aceeasi masina fara sa stiu cat mai costa un spalat... Oare imi scapa ceva?

| andreutz a răspuns:

Eu unul ma consider o persoana non conformista...de cand ma stiu nu ma intereseaza parerile altora (cand e vorba despre mine)... fac ce vreau eu, atat timp cat imi place. port ce vreau, daca imi place... zic ce vreau, daca eu consider ca am dreptate...etc etc...deci fara nici un pic de lauda, chiar nu ma consider snob...aici fac abstractie de momentele cand a trebuit sa fac pe plac unei persoane dragi, incalcandu-mi astfel unele principii...presupun ca asta nu se pune happy

cristian
| cristian a răspuns:

Nu si nici nu simt nevoia intrucat nu sunt ''maimuţoi''.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

DA.AM FOST.SI CATEODATA CHEAR MAI SUNT.big grin

| borsec a răspuns:

DA, am fost, inca mai sunt. Ce vreti daca imi place tot cei la moda

| gabrielutzu a răspuns:

Snobism=prostie.
Mie moda mi-o impun eu nu mi-o impun altii...

| leluc a răspuns:

Sigur ca am fost

| cristi a răspuns:

Recunosc ca probabil odata sau de doua ori cand mi-am luat niste lucruri mai mult pentru marca si ca se purtau atunci.

| DenissaDeea a răspuns:

Probabil fara sa imi dau seama...nu as zice nu!

| joy a răspuns:

Da, sunt snoaba! imi place tot ce e in tendinte, adopt orice fel de tinuta la moda si imi place sa ma imbrac la ultimul racnetbig grin

| irynna a răspuns:

Da.in adolescenta, in liceu, aveam tendinta sa admir absolut tot ce este nou si la moda dealtfel, eram in cautarea propriului stil si admiram si cumparam lucruri care uneori chiar nu mi se potriveauhappy. iar apoi nu mai imi placeau, si vroiam altceva.asta pana am inteles ce stil mi se potrivestehappy

| nicoleta_5825 a răspuns:

Da, cred ca fiecare am fost sau suntem.

| dani9354 a răspuns:

Tot timpul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dar poate n-ar fi rau sa incerc. happy

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Ce inseamna snobi?thinking

| cleo a răspuns:

Pentru o clipa chiar nu poti fi odata intrat esti luat de val de fapt este o atitudine care nu ma reprezinta eu sunt genul de persoana careia ii place sa incerca merau noul si niciodata acelasi lucru poate s a intimplat dar accidental