| RaVuL a întrebat:

Avantaje și dezavantaje ale fast food-ului!

6 răspunsuri:
| William a răspuns:

Avantaje: nu trebuie sa prepari tu mancarea, are gust bun, tine de foame, nu stai mult ca sa o prepare, este ieftina.
Dezavantaje: te ingrasi, s-ar putea ca ingredientele sa fie vechi, s-ar putea ca cel care te serveste sa scape pe jos chifla sau altceva, dupa care ti-o da tie sa o mananci, s-ar putea sa gasesti insecte in mancare, carnea ar putea sa fie mai mult cruda sau mai mult arsa, s-ar putea sa iti scuipe in mancare sau bautura doar ca sa se amuze. Pofta buna.

| ElenaSA a răspuns:

Avantaj-manaci repede ceva care nu costa mult, scapi de facut mancare. Dezavantaj-te poti imbolnavi si ingrasa.

| Madayna a răspuns:

Cel mai mare avantaj este ca exista si salate foarte bune si sucuri naturale, nu numai bombe calorice doar ca nu multi merg la fast-food sa manance salate. Dezavantajul este ca multi oameni sufera de obezitate din cauza acestor fast-food-uri, nu ca ele ar fi de vina pentru ca pana la urma omul alege.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Nu tin minte ca mancarea fast food sa aiba vreun avantaj.

| Alex299 a răspuns:

Un avantaj ar fi sa nu mai cari mancare de aca sa dupa tine si poti merge cu prietenii sa te distrezi dar dezavantaje sunt mai multe
-ingrasarea
-imbolnavirea
-cheltuirea banilor etc. Funda?

| xAlina a răspuns:

Mancare buna-avantaj. Te ingrasi-dezavantaj.