| Daria a întrebat:

Avem o uniforma oribila la scoala.Am cautat cateva modele decente pe net de uniforme scolare si am gasit...Acuma problema este cum sa o prezint dirigintei sau directorului. Dati-mi cateva sfaturi va rog.:*

Răspuns Câştigător
| stelyna a răspuns:

Imbracate si tude la director,, anuntzal ca asa vei veni imbrakata mereu si gata!

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Prezinta modelul catorva colege si formati o delegatie care sa mearga la la directiune.

| Bacemi a răspuns:

Am avut si eu problema asta. Crede-ma ca i s-au propus zeci de modele directorului. Si totusi nu am avut de ales si am purtat o uniforma banala, aiurea rau de tot. Incearca sa faci propunerea asta comitetului elevilor. Cautati o solutie, prezentati-o elevilor si apoi avand sprijinul scolii intregi aveti sanse mai mari in discutia cu directorul.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

In primul rand ai putea sa aduci o poza cu ea sau chiar uniforma si sa le-o prezinti colegilor, sa vezi parerea lor, iar daca le place sa incercati sa puneti planul in practica. Dupa aceea alegeti 3, 4 dintre voi sa mearga sa o prezinte mai intai d-nei diriginte sa vedeti parerea ei si incercati sa ii spuneti adevarul, ca uniforma actuala este urata si nu va place. Daca diriginta e de acord cu ideile voastre mergeti la director si ii expuneti decizia voastra, incercati sa il convingetiwinking sper sa reusesti :* pa-pa

| Sallatiny a răspuns:

Obisnuiestete cu ea pentru ca mai ai putin si scapi de eatongue. E acceptabila, macar avem buzunare utiletongue:*

| Mary Marry a răspuns:

Ce bine de mine ca la scoala mea n exista uniforma si nici nu o sa fie vreodata.pai nu stiu arata-i mai intai dirigintei si spune-i ca ar fi bine daca s-ar schimba iar daca ii place ideea atunci te poti duce cu dansa la director. dar nu singura ci cu diriginta si cu cativa colegii de ai tai care nici lor nu le place uniforma si care ar vrea sa se schimbe, si poate sa reusesti.

| iasminhappypills a răspuns:

Well, in primul scoate modelul la imprimanta si prezint-o abia dupa ce ti-ai intrebat si colegii ce parere au ca trebuie sa le placa si lor big grin. Dar stiu ca e cam greu mai ales daca dirigintele sau directorul e incapatanat...Iti doresc succes dar nu cred ca ceilalti parinti ar fi de acord sa dea din nou bani pe uniforma cu criza asta.