| Andreea9829 a întrebat:

Avem un tablou din acela cu sfoara si 2 cuie.Se cere sa se agate tabloul de ambele cuie astfel incat orice cui am scoate tabloul sa cada.

Răspuns Câştigător
| EllyFMS a răspuns:

Le bati sub tablou, sa se sprijine pe ele. Daca scoti unul, automat va cadea

4 răspunsuri:
| ღღBomBonikNuMitaALLyღღ a răspuns:

Punem amandoua cuie jos unul in dreapta iar celalalt in stanga. Funda? plss.Mersi

| LIvIU_4099 a răspuns:

Nu stiu

| LIvIU_4099 a răspuns:

Cuiele sunt agatate de tablou de care se prind capetele sforii si il agatam normal. Acum orice cui am scoate tabloul v-a cadea.

| Andreea9829 explică:

TRE SA folosesti si sfoara