| Mariavasile a întrebat:

Aveți ce s-a dat la BACul olimpicilor la partea a treia? Iar la uman acum pe 25 iunie ce credeți că pică? 2018

5 răspunsuri:
| Anon31241212 a răspuns:

S a dat caracterizare dintr un text scris de calinescu sau rebreanu.
Invata dramaticul si liricul. La voi mizez pe dramatic.

https://a1.ro/......64790.html

| Mariavasile explică (pentru Anon31241212):

Adică Drama iona sau când zici dramaticul te referi la o scrisoare pierduta?

| Anon31241212 a răspuns (pentru Mariavasile):

Genul dramatic cuprinde :
-drame: jocul ielelor si iona;
- comedii: o scrisoare pierduta.
E foarte posibila sa ti pice fie drama fie comedia. De obicei da de ales.

| Mariavasile explică (pentru Anon31241212):

Și la poezii care zici că ar fi mai importante de citit

| Anon31241212 a răspuns (pentru Mariavasile):

Sincer habar nu am. E bine sa stii macar un autor modernist la perfectie, sa inveti in gradina ghetsimani si eminescu. Chiar nu stiu ce le vine in cap.