| DeUtZaTa a întrebat:

Aveti niste idei de lucruri sau jucarii din materiale refolosibile doar: plastic, aluminiu, carton, pet-uri si capace de sticla.

Răspuns Câştigător
| solumaam a răspuns:

Tote jucariile care sunt din plastic sau aluminiu se incadreaza in cerintele tale!
Acum depinde cat de lipsita de imaginatie esti!
Reciclarea materialelor refolosibile este o metoda prin care orice lucru din plastic de exemplu care nu mai este util in loc sa il aruncam se retopeste si se fac din el alte produse noi printre care si jucarii si cum majoritatea jucariilor sunt din plastic si sunt confectionate din materiale refolosibile nu mai are rost sa punem mii de exemple de jucarii aici!

4 răspunsuri:
| DeUtZaTa explică:

Ma refeream nu la jucarii complicate din fabrica de confectionat acasa.

| Cabane_Constructii_Case_1975 a răspuns:

Idei de refolosire a "deseurilor" ca plasticul, flacoanelor, cauciucurilor uyate, dopurilor, capacelor, plutei, sticlelor si multe altele : http://www.natural-home4u.com/apps/photos/album?albumid=13003320