| Gabrieljokio a întrebat:

Azi am dat evaluarea naționala la matematica și as vrea sa știu dacă se punctează încercările sau desenele la sub III

Răspuns Câştigător
| NonZarek a răspuns:

Doar încercările care au legătură sau cel puțin e un pas din rezolvare, dacă la problema ți a cerut de ex sa calculezi perimetrul triunghiului iar tu ai scris formula perimet rombului, nu te aștepta să primești vreun punct.

1 răspuns:
| petronela65 a răspuns:

Desenul nu, iar la incercari doar daca sunt bune poti sa speri la 1 punct sau 2. punctajul maxim il primesti la rezolvarea completa, daca gresesti la calcule iti da cam 4 puncte