| Iulia_9142 a întrebat:

Hey all! La evaluarea nationala la matematica la subiectul 3 trebuia sa facem desenele?:O Nu scria niciunde ca se puncteaza
p. s: am scris de ex O- mijlocul diametrului [AB]... ce credeti?:-s
DAU FUNDA PT CEL MAI EXPLICIT RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| Catalina_2849 a răspuns:

Nu cred ca se puncteaza... daca nu era mentionat suta la suta e greseala lor ca nu a mentionat ...esti foarte isteata vad

9 răspunsuri:
| LoveYou_6409 a răspuns:

Nu, nu trebuia, nu se puncteazahappy. Daca ai scris asa cum ai zis, este perfect. Se puncta doar ex1 de la sub IIhappy. Sper ca te-am ajutat. Funda?batting eyelashes

| tremurici a răspuns:

Hm...DA desenele se puncteaza 100% trebuie la toate problemele de geometrie ipoteza concluzie desen si demonstratie happy sorry

| goie a răspuns:

Nu se depuncteaza pentru ca nici in barem nu scrie ca se dau/iau puncte pe figuri, si cum 80% corecteaza doar dupa barem, nu ti se va scadea.doar printr-un ginion teribil,sa scada unu ca nu are ce face, oricum se rezolva la contestatii, te asigur euhappy

| Akira a răspuns:

Mai eu zic că trebuiau făcute.
Eu am arătat pe desen aproape totul. straight face[ măcar pentru asta să iau câteva punctelaughing]

| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Hei, nu era nevoie de desene la subiectul 3, pentru ca da, s'ar fi punctat, si ar fi scris asta undeva, nu'ti fa griji. Cat despre punctul O in mijlocul diametrului [AB], eu am facut la fel, si este bine. Sper ca te'am ajutat, si nota mare la examen.winking :*

| Iulia_9142 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre si sa speram ca trecem cu totii bine peste examene si sa intrati cu totii acolo unde va doriti!

| raluk200 a răspuns:

Pai asa am facut si eu.pentru ca nu cerea desenarea figurilor sau a corpurilor.

| buburuzazuza a răspuns:

Da acolo chiar trebuia sa desenezi O-mijlocul diam[AB] asa am scris si eu!

| deeapewe a răspuns:

Trebuia deoarece daca ai construit ceva in plus nu stiu profi la ce te referi tu in rezolvare si iti va depuncat rezolvarea ...pentru ca nu si-or face la fiecare elev desenu sa vada ce o construit si la ce so referit...