| Pop_Alex_2000_5i8W a întrebat:

Azi la Evaluare Nationala subiectul era sa argumentam ca opera apartine genului liric. Eu am argumentat faptul ca e opera lirica dar pe net vad ca trebuia sa argumentam faptul ca e pastel. E corect daca am argumentat opera lirica? Voi cuma ati facut?

1 răspuns:
| SimonaCristina a răspuns:

Cerinta viza argumentarea apartenentei operei propuse la genul liric.Intr-adevar,aceasta constituia un pastel, insa nu ti-au cerut sa motivezi ca apartine speciei literare, ci genului respectiv.
Eu am respectat cerinta, asa cum ai facut si tu.
Stai linistit! Ai rezolvat corect.happy