| WhiteTiger a întrebat:

Azi la scoala am facut 4 ore de mate si ieri la fel! Nu inventez nimic! E totul adevarat! Voua vi se pare corect? Sunt in clasa a IV-a si am o invatatoare cam obsedata de concursuri ( sambata e concursul " Si eu pot fi bun la mate). Ne " antreneaza" cam sever. ( vreau raspuns clar) Face asta pentru ca tine la noi sau pentru ca vrea sa arate ca nimeni nu are elevi ca ai ei?
Funda :X

Răspuns Câştigător
| michlin a răspuns:

Vrea sa arate ca nimenu nu are elevi ca ai ei.La ce te ajuta o diploma de la un concurs la varsta de 18 ani? la Nimic. Sper ca te-am ajutat :*
fundita puppy dog eyes

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ambele variante sunt posibile!
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Face asta pentru ea si pentru voi. Desi o diploma la un concurs nu conteaza, invatatul in sine te va ajuta destul de mult.

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Nu stiu.Probabil o face pentru ea mai mult.Dar sa stii ca aceste concursuri,mai ales diplomele pe care le optii in urma lor sunt bune pentru admiterea la liceu, asadar, chiar daca momentan te simti naspa dupa cele 4 ore pe zi(eu mor doar la una---tu ai mai mult curaj), mai tarziu iti va ajuta.Si eu am avut un invatator care era nebun cu matematica lui, dar daca nu era el, eu nu luam nici macar 7 la mate, pentru ca el a facut cu noi si ceva materie de clasele a5a si a6a,fapt pentru care am reusit sa le inteleg mai usor.Noi avem o profa de mate care numai mate nu face cu noi.Scrie exercitii pe tabla, pe care tot ea le rezolva si ma plicti de mor. Avem noroc ca e darnica la note. Oricum eu iti urez succes si nu te mai intrista.Va trece si asta!

| Asyul95 a răspuns:

In primul rand faptul ca vrea sa va invete nu o face pentru binele ei!
O face pentru voi sau, mai bine zis pentru viitorul vostru!
Dar partea in care [pentru ca vrea sa arate ca nimeni nu are elevi ca ai ei] nu e bine.
Nu iti dai seama asa putin ca ea parca ar face un concurs? ciudat dar.Deci daca vrea sa faceti matematica toata ziua e decizia ei.si ma gandesc ca nu face asta doar pentru a va face voua ciuda.Ci pentru a va invata ceva.Pentru a ajunge ceva in viata invatatul este pe primul loc! E bine sa fii copil pentru ca de copil te faci mare! deci e un lucru bun!
Succes!

| IceCube a răspuns:

Face asta ca sa luati punctaje maxime. Daca luati punctaj mare si voi veti primi ceva, nu ca nimeni nu are elevi ca ai ei... Oricum faza cu 4 ore pe zi mi se pare cam sever cum ai spus si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E nebuna.i-a fost bagata in cap matematica de mica si acum crede ca nu mai este si altceva pe fata pamantului, decat cifre, si operatii.am avut dea face cu asemenmea specimen care cand preda o facea de parca toti din clasa eram specialisti ai cifrelor.o ora intreaga scria la tabla, pe la jumatate se intorcea spre clasa intreband; pai nu? pai da.pai nu-i asa? ia priviti; si dai inainte cu scrisul inca o jumatate de ora.dar mai trebuiau si explicatii pentru cei mai grei de cap.nu avea timp.deci cred ca astia de genul au innebunit de mici de atata matematica.

| Cocki a răspuns:

Aman2! Ea vrea sa fie laudata pentru ce o sa ajungeti voi (deci e si avaantajul vostru, invatati ceva)Normal ca tine la vooi, dar exagereaza

| WhiteTiger explică:

Ne-a inscris pe 8 dintre noi ( si pe mine) la concurs fara voia noastra... ohh cate drepturi incalcate...

| Roz_7275 a răspuns:

Nu pentru ca tine la voi si pentru ca vrea sa arate ca nu are nimeni elevi ca ai ei