| Anonim253hdh a întrebat:

B na! Din greseala la examen am taiat un doua locuri cu linie iblica. Imi anuleaza lucrarea?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna!
Raspunsul este "NU"! Nu o sa ti se anuleze lucrarea din atata lucru. Multa lume face aceasta greseala! Se considera semn doar daca sunt linii de culori diferite sau daca ai facut pete cu pasta corectoare sau alt tip de desene bizare.Doar atunci este semn sau daca ai rupt foaia taind.
Repet, multa lume face aceasta greseala.Atata timp cat sunt doar 2 linii oblice, pe care cel mai probabil le-ai facut asa din cauza emotiilor si care au aceeasi culoare ca si pixul/stiloul pe care l-ai folosit ca sa scrii, atunci nu o sa patesti nimic. Corectorii sunt obisnuiti cu astfel de cazuri, in care s-au facut astfel de "semne" din cauza emotiilor si o sa treaca cu vederea la sigur.
Nu se considera chiar un semn...multa lume face acest lucru.Semnul trebuie sa fie ceva distinctiv ce nu se mai gaseste pe alte lucrari.Pana la urma multora le tremura mainile de la emotii si fac linii oblice. Nu o sa se considere semn in niciun caz, iar lucrarea nu o sa ti se anuleze pentru atata lucru, este cert!
Succes!

-Blytz-

2 răspunsuri:
| Anonim253hdh explică:

Multumesc. nu mi-a anulat-o

| RainmakerX a răspuns (pentru Anonim253hdh):

Cu placere! Ma bucur!