| Ana3ana a întrebat:

Bac 2020. Ce ar putea pica la română pentru profilul uman?

7 răspunsuri:
| Usgs a răspuns:

Nu se stie ce se poate nimeri, orice

| Ana3ana explică (pentru Usgs):

Buna! Stiu dar ma gândeam ca ar exista mai multe sanse sa pice o anumită opera. De exemplu' Ion' sau 'Moara cu noroc ' si altele

| Ana3ana explică (pentru Usgs):

Multumesc frumos!

| DeathOfDreams a răspuns (pentru Ana3ana):

Când am dat eu bacul, aveam și eu anumiți colegi care calculau tot felul de ipoteze în funcție de ani și de genuri, și da, probabil e tentant să te consolezi cu un gând de genul, dar până la urmă, nu e nimic sigur.
Adică nu te poți baza pe nimic concret și din păcate, tot ce trebuie să faci e să înveți toate operele.

Mda, nasol, știu. Am înjurat mult sistemul cât timp eram cu foile în față. Deși, fiind acum în facultate și având o grămadă de învățat doar pentru o materie, parcă aș prefera să le mai învăț odată. laughing

Oricum, spor la învățat

| Ana3ana explică (pentru DeathOfDreams):

Multumesc frumos pentru sfaturi! Chiar iti multumesc mult! De invatat, invat dar la um moment dat am impresia ca efectiv am uitat tot. Plus ca ne mai streseaza acum si cu scoala online