| Mary_Miryam_1999 a întrebat:

Ce ar putea pica la romana uman?! Are cineva idee?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai tocmai cuvantul "pica" e sinonim cu "tragere la sorti", adica exact ce se va intampla in ziua examenului, ceea ce inseamna ca tu soliciti aici niste previziuni, ceea ce nu ofera oricine si nu pe gratis (sa nu mai zic ca in realitate e cam imposibil sa ghicesti).

| Mary_Miryam_1999 explică (pentru Bondarel99):

Daca ar stii cineva si e ceva sigur, nu e problema de bani!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Mary_Miryam_1999):

Nu cred ca exista cineva cu asa puteri...

| aXy99 a răspuns:

Dacia literara.

| Plato a răspuns:

Orice poate pica, nu are nimeni idee. Incetati sa mai cautati si incredeti in "premonitii". Absolut orice e posibil, nimeni nu va stii pana nu e oficial.

Daca vrei neaparat o presimtire, eu zic "Leoaica tanara, iubirea"

| asperger3 a răspuns:

Sa nu "pice" romanul de dupa anii 80' ca va fi jale. Sau Pillat. orice ce nu este format din autori canonici

| asperger3 a răspuns:

Ar fi bine sa stii ceva din fiecare opera/curent. Pentru ca nimeni nu e Nostradamus sa iti spuna ca pica X sau Y, doar daca nu e in comisia din minister