| UnTipObisnuit a întrebat:

Bacalaureatul la fizica, se da din materia din anumite clase, sau toata materia?
Sunt 2 variante? De exemplu la biologie. Unde alegi daca dai din materia 10 si 11 sau 9 si 12.

Răspuns Câştigător
| membrucac a răspuns:

Nu știu cum e treaba la biologie, dar știu sigur la fizica care vreau sa dau bacul. Bacul la fizica îl poți da din 4 module din care îți alegi doar 2. Subiectele din care poți alege este electricitate, mecanica, optica sau termodinamica. Asemănător cu matematica fizica se învață lucrând mai mult. Deci trebuie sa lucrezi destul de mult cam la fel de mult ca la matematica.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu poti alege materia din care sa dai BAC-ul!
Materia este aleasa de comisia care face subiectele de BAC pentru fiecare profil in parte.
Profesorul tau de fizica si cel de biologie ar trebui sa va spuna clar ce materie trebuie sa pregatiti, pentru fiecare profil al liceului vostru.

| Anonim1a1 a răspuns:

La fizica /chimie se dau din toti ani, si e mult mai greu ca la biologie