| Merekill a întrebat:

Bacul la romana este mai greu la filologie decat la mate-info?

6 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Teoretic da pentru ca sunt mai multe opere de invatat. Practic sunt penibil de usoare ambele asa ca diferenta aceasta este neglijabila happy

| missfatadelatara a răspuns:

Mă Cosminel, bacul e greu oriunde dacă habar n-ai ce înseamnă școala.

La real româna e mai ușoară și Matematica mai grea.
La uman româna e mai grele și restul ușoare.

| Andersen2k18 a răspuns:

Dupa părerea mea, bacul la mate-info este mai greu pentru ca se da matematica m2, dupa informatica si apoi chimie sau biologie la alegere.In schimb la filo se da Romana, Istorie, Logica\Sociologie. As putea sa spun că la profil uman ai de invatat multe opere, in timp ce la cel real nu e asa.

| BlankWhite a răspuns:

E aceeasi chestie, la filologie sunt doar 5 opere in plus, atat. Tot aceeasi dificultate e.Deci oricat ai vrea sa scapi, nu scapi.

| derEinzelgängerWolf a răspuns:

Nu! E aceeasi chestie.Formatul este identic, atat doar ca difera bibliografia pentru subiectul trei.La Filologie ai mai multe opere care pot sa iti pice.Insa tinand cont ca nu ai de invatat la Mate, Fizica sau Info pentru bac ai destul timp sa le inveti.