| Cretzule a întrebat:

Basarabia pamant romanesc! Ce parere aveti?

15 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Este un adevar istoric.

| Bacemi a răspuns:

Este adevarat fara indoial. Pe mine m-ar bucura sa fie din nou asa ceva dar din pacate nu cred ca se poate realiza. Sunt multe interese la mijloc.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Suna bine si asta e adevarul chiar daca unora nu le convine acest lucru, sunt fratii nostri de peste Prut, dar realitatea e cruda, va mai curge multa apa pe Prut pana ne vor fi alaturi!

| CrucifiedCountess a răspuns:

L-am luat. l-au luat.il vrem inapoi.

| amaadina a răspuns:

straight face Intru azi pe un site "Basarabia pământ romanesc", intru pe alt site, acelasi lucru: "Basarabia pământ romanesc" intru pe TPU "Basarabia pamant romanesc". Da' ce aveti cu Basarabia aia?straight face Vretzi sa se uneasca si moldovenii cu noi? Si asa romanii sunt saraci... mai sa ne unim cu moldovenii si viitoru' "ne e asigurat" straight face [sper ca n'am suparat pe nimeni cu raspunsul meu, dar cred ca toata lumea ia prea in serios chestia cu "Basarabia pământ romanesc"]

| guliaucigasa a răspuns:

Basarabia (adica aproximativ Rep Moldova + sudul Ucrainei- Bugeacul) sunt si vor fi romanesti intotdeauna. TRAIASCA ROMANIA MARE! (fara Cadrilater ca ala a fost luat cu japca, prada de razboi)

| airlove a răspuns:

Moldova in trecut a fost cu romania... acum e tara INDEPENDENTA! Gata, nu e a romanilor. Trebuie sa acceptati DEJA acest lucru. MOLDOVA nu se va uni cu Romania deoarece va face o mare greseala!

| airlove a răspuns:

Pksurvivor, cum ai lasat-o pana acum asa si o vei lasa in continuare. Yomalia12 are dreptate... ultra48 --- anume ca ea are demnitate, dar VOI -- nu aveti nici un PIC. Ce va permiteti? Ce puteti face? Duceti-va si dormiti, mancati, beti, distrativa... Si lasa-ti tema asta cu basarabia in pace! straight face

| Candyman a răspuns:

Basarabia, Moldova, nordul Bucovinei şi ţinutul Herţei sunt pamant romanesc. Cine nu cunoaste istoria propriei tari mai bine se abtine. Eu imi doresc si sper ca in viitor sa redevina Romania Mare. Dar asta din pacate cred ca va fi posibil doar dupa un alt razboi sad

| Cretzule explică:

Sunt basarabean si yomalia basarabia e pamant romanesc cum vrei sa o lasam asa?

| Cretzule explică:

Airlove iti spun ceva "cine nu are memoria istoriei risca sa o repete!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar se vine cu chestii de pe alte siteuri? Daca-i adevarat ma simt ca si cind m-as trezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basarabia este si va ramane pamant romanesc.La un moment dat natura isi va spune cuvantul si ''pamantul se va intoarce'' unde ii e locu... dar ce e mai trist e ca asta nu o sa se poata intampla fara conflicte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Byutsa a răspuns:

Basarabia a fost si va ramane pamant romanesc degeaba incearca sa ne desparta pamantul romanesc tot romanesc ramane dar pacat ca vor fi multe comflicte pe tema asta daca va redeveni Romania mare...sa speram ca nu va fi nevoie de cearta si razboaiebig grinhappy peace and lovewinking