| Erin28 a întrebat:

Buna!
1) În legătură cu înscrierea la simulare, a pentru bac, voi ați primit vreo cerere de înscriere? Eu nu.
2) Voi mergeți la simulare? In clasa mea sunt destul de mulți elevi care nu vor să meargă.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu mergi - nici o problemă. Nota nu se trece in catalog dacă nu vrei

| Erin28 explică (pentru sierra1):

Profesorii spun că vor trece notele in catalog, și că nu avem cum sa dovedim că acele note nu au fost date pentru ascultare. Sinceră să fiu, când am vrut sa învăț, s-a trezit mereu profa de romana care ne trimitea eseuri care nu sunt in programa, ne dădea teste din ele, ne asculta din ele, și nu am avut timp să învăț operele din program. Daca Moromeții nu este in Roma în programa de bac de anul acesta, ce rost are sa învăț trei eseuri pentru această operă? Sau Nichita Stănescu, nu e in programa, dar ne obligă să-i învățăm operele.

| sierra1 a răspuns (pentru Erin28):

~Profesorii spun că vor trece notele in catalog, și că nu avem cum sa dovedim că acele note nu au fost date pentru ascultare~

asta e așa, să vă motiveze cumva, să vă "bage in priză"

arată-le că: Rezultatele obținute la simulare nu se contestă și nu se trec în catalog.

https://www.edu.ro/simulare_2022_ghid_informativ

| Erin28 explică (pentru sierra1):

Sinceră să fiu, eu nu merg la simulare, și mi-am luat și gândul de la examen, știu că nu iau nici 5, așa că nu mai are rost.

| sierra1 a răspuns (pentru Erin28):

Atunci de ce te mai agiți?

| Erin28 explică (pentru sierra1):

Chiar nu știu. Am învățat toate lucrurile inutile predate la școală de profesori, când am luat programa de pe net și a verificat, conținuturile predate la școală nu se potrivesc deloc (cu) aceasta programa de simulare, sau de examen. Adică, daca am învățat un an întreg eseuri la romana inutil, iar la istorie am foarte puțin din programa de examen predata, restul fiind predate doar că sa fie, ce șanse mai am că sa recuperez in nici trei luni? Slabe, consider eu.

| sierra1 a răspuns (pentru Erin28):

Fă școală, măcar pentru o eventuală reușită la kfc

| Erin28 explică (pentru sierra1):

Asa se intampla cand alegi liceul cel mai apropiat de scoala.

| Erin28 explică (pentru Erin28):

* Pardon, cel mai apropiat de casa.

| sierra1 a răspuns (pentru Erin28):

Tu să fii sănătos